im.Helenki Wiernik Dąbrowskiej
piątek, 16 września 2016
Facebook drużyny

Zapraszamy na naszego facebook`a drużyny, gdzie znajdują się wszystkie aktualności ;)

https://www.facebook.com/62ostoja?fref=ts

sobota, 20 czerwca 2015
Co się działo w maju

Po pierwsze Warsztaty z pionierki Łódzkiej Chorągwi Harcerek, w których wziął udział nasz Zastęp Zastępowych. Pogoda dopisała, a my pełne inspiracji jesteśmy gotowe na obozową pionierkę.

 

Po drugie Łódzkie dni rodziny, na których organizowałyśmy gry i zabawy dla rodzin z dziećmi oraz rozdawałyśmy pyszną grochówkę! 

    

     

poniedziałek, 23 marca 2015
Zebranie Obozowe 2015

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie obozowe z komendantką hm. Iwoną Komorowską, które odbędzie się w poniedziałek 30.03.2015r. o godzinie 18:30 w naszej harcówce w SP 169 na Złotnie (Łódź, ul. Napoleońska 7/17).

poniedziałek, 09 marca 2015
OBÓZ 2015

W zakładce "Wakacje" pojawiły się informacje o tegorocznym obozie! 

środa, 18 lutego 2015
Zbiórka Szczepu

Dzień Myśli Braterskiej, który jest również świętem naszego szczepu zbliża się wielkimi krokami!

 

Zapraszamy wszystkie Ostojanki na wspólne świętowanie podczas zbiórki szczepu.Spotykamy się 28.02.2015r. o godzinie 14:00 w SP 169 na Złotnie w PEŁNYM UMUNDUROWANIU. Bierzemy ze sobą proporce, buty na zmianę i kartki dla innych z okazji DMB. Zbiórkę zakończymy Mszą Świętą w kościele Św. Jana Chrzciciela na Złotnie (ul. Artylerzystów 4) , podczas której będziemy się modlić za zmarłych instruktorów. Wszystko zakończy się więc około godziny 19:00.

 

Próba do śpiewania podczas Mszy odbędzie się w sobotę 21.02 w salce parafialnej za kościołem na Złotnie w godzinach 9:00-11:00. Zapraszam wszystkie chętne.


Do zobaczenia w pełnym składzie,

Wasza drużynowa - Ola :)

czwartek, 01 stycznia 2015
Biwak w Zakopanem

W dniach 26-30.12.2014r odbył się biwak MB w Zakopanem, w którym brał udział nasz Zastęp Zastępowych, oraz ZZ z 28 ŁDH-y. Nauczyliśmy się jeździć na nartach lub snowboardzie, odwiedziliśmy pomnik Olgi i Andrzeja Małkowskich na Nowym Cmentarzu, zobaczyliśmy najstarszy kościółek w Zakopanem, pospacerowaliśmy po Krupówkach.Oprócz tego do Zastępu Zastępowych "Skała" dołączyła oficjalnie nowa druhna - Martyna Bugała, której zostało nadane miano Zwinna Mandarynka. Dziękujemy dh. Kubie za bycie świetnym nauczycielem oraz całemu ZZ-towi 28ŁDH-y za niezapomniane przygody.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w naszej galerii :)


czwartek, 13 listopada 2014
Co działo się w listopadzie

Dopiero połowa listopada a już tyle się działo!

1.11 reprezentacja naszej drużyny pełniła wartę honorową przy grobie druhny phm. Beaty Jerenkow. Nasz szczep brał także udział w akcji "znicz"

8.11 nasza zastępowa Natalia dzielnie pomagała przy grze miejskiej "W huku fabryk, w huku dział", a 9.11 przy grze dla dzieci i zuchów.

11.11 nasza drużyna razem z 28 ŁDH-y brała udział w Mszy Świętej w parafii Niepokalanego Serca NMP i Św. Antoniego M. Klareta, przy której działamy. We Mszy brał udział także nasz poczet sztandarowy. 

11.11 nasze zastępowe Helena, Martyna i Gabrysia pełniły też służbę podczas biegu niepodległościowego.

Wieczorem 11.11 nasza drużynowa Aleksandra Kowalska oraz drużynowa naszej gromady zuchowej Marta Żaworonek zdobyły stopień przewodniczki! Obydwie druhny dołączyły do grona instruktorek Łódzkiej Chorągwi Harcerek. Ola zgranatowiała do reszty!


poniedziałek, 10 listopada 2014
Warta honorowa i akcja Znicz

Jak co roku 1.11 reprezentacja naszej drużyny pełniła wartę honorową przy grobie druhny phm. Beaty Jerenkow, która wywodziła się z naszej drużyny oraz pełniła funkcję hufcowej Łódzkiego Hufca Harcerek "Gościniec".

Nasz szczep brał także udział w akcji "Znicz". Zastępy sprzedawały znicze przy cmentarzu "Mania" w Łodzi.

 

piątek, 10 października 2014
Biwak hufca

Najważniejsze biwakowe wieści:

Termin: 24-26.10.2014

Miejsce: Łowicz

Środek transportu: PKP

Miejsce noclegu: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, ul. Ułańska 2

Koszt: 50zł

Zaliczkę w wysokości 30zł należy wpłacić do 12.10.2014 (najlepiej wpłacić na zbiórce drużyny). Co do zasady zaliczka nie podlega zwrotowi (koszty noclegu i transportu).

Co trzeba zabrać:

- ekwipunek biwakowy: śpiwór, karimata (obowiązkowo), menażka

- prowiant na 2 śniadania i 2 kolacje (podział w zastępach)

-legitymacje

-PEŁNE UMUNDUROWANIE + koszulka drużyny (pamiętajcie o butach mundurowych)

-PROPORCE ZASTĘPÓW

-Wszystkie rzeczy potrzebne na biwak (zastępowe na pewno Wam podpowiedzą)

-APARAT FOTOGRAFICZNY NA ZASTĘP

-KOLOROWE KREDKI NA ZASTĘP


wyjazd w piątek:
15:40 – zbiórka uczestniczek na dworcu Łódź Kaliska
16:14 – 17:35 – dojazd pociągiem do Łowicza

powrót w niedzielę:
13:30 – 15:44 – powrót pociągiem do Łodzi

Na dworu spotykamy się w pełnym umundurowaniu! Proszę aby te z Was, które mają więcej koszulek drużyny wzięły ze sobą na biwak wszystkie jakie mają.

W razie pytań dzwońcie 664-095-776 

Odpowiedzialna Cyraneczka- Wasza drużynowa

 

środa, 24 września 2014

Dzisiaj wieczorem dh. Alicja Kowalska została oddelegowana do pełnienia służby przy 92 ŁDH-ek.Dziękujemy jej za te wszystkie lata w 62 ŁDH-ek i życzymy samych fioletowych wspaniałości i satysfakcji z podjętej służby. Alu mamy nadzieję, że zawsze będziesz chętnie wracała, nie tylko wspomnieniami do rodzimej Ostoi.

 


sobota, 20 września 2014
Weekend pełen wrażeń!

W sobotę reprezentacja naszego Zastępu Zastępowych wzięła udział w zbiórce kategoryzacyjnej chorągwi. Wzięły udział w grze sprawdzającej techniki harcerskie, gotowały obiad na kuchni polowej, grały w podchody, ale co najważniejsze wzięły udział w apelu, na którym nasza drużyny otrzymała miano ZŁOTEJ KONICZYNKI. Możemy być z siebie dumne! Oprócz tego zdobyłyśmy tytuł "Mistrzyni Pionierki 2014" w kategorii: zdobnictwo obozowe.

W tym samym czasie drużynowa Aleksandra Kowalska wzięła udział w II edycji kursu metodyki harcerek "Strumień 2014" w Poznaniu. W niedzielę ukończyła kurs i otrzymała patent z wyróżnieniem. piątek, 08 sierpnia 2014
Służba 1go sierpnia

1go sierpnia tego roku przypadła okrągła 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 na Łódzkim Cmentarzu przy ul. Ogrodowej, głosem syren rozpoczęto uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na powstańczych mogiłach. Reprezentacja naszej drużyny wystawiła honorową wartę ze sztandarem przy grobie Sióstr Wocalewskich.Dziękuję Natalce i Anecie za alarmowe stawienie się na służbie.

Odpowiedzialna Cyraneczka

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30