im.Helenki Wiernik Dąbrowskiej
sobota, 20 września 2014
Weekend pełen wrażeń!

W sobotę reprezentacja naszego Zastępu Zastępowych wzięła udział w zbiórce kategoryzacyjnej chorągwi. Wzięły udział w grze sprawdzającej techniki harcerskie, gotowały obiad na kuchni polowej, grały w podchody, ale co najważniejsze wzięły udział w apelu, na którym nasza drużyny otrzymała miano ZŁOTEJ KONICZYNKI. Możemy być z siebie dumne! Oprócz tego zdobyłyśmy tytuł "Mistrzyni Pionierki 2014" w kategorii: zdobnictwo obozowe.

W tym samym czasie drużynowa Aleksandra Kowalska wzięła udział w II edycji kursu metodyki harcerek "Strumień 2014" w Poznaniu. W niedzielę ukończyła kurs i otrzymała patent z wyróżnieniem. piątek, 08 sierpnia 2014
Służba 1go sierpnia

1go sierpnia tego roku przypadła okrągła 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 na Łódzkim Cmentarzu przy ul. Ogrodowej, głosem syren rozpoczęto uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na powstańczych mogiłach. Reprezentacja naszej drużyny wystawiła honorową wartę ze sztandarem przy grobie Sióstr Wocalewskich.Dziękuję Natalce i Anecie za alarmowe stawienie się na służbie.

Odpowiedzialna Cyraneczka

sobota, 28 czerwca 2014
Przekazanie

Wczoraj wieczorem funkcję drużynowej 62ŁGZ "Księżycowe Podróżniczki" przejęła wędr. Marta Żaworonek. Życzymy Ci wielu sukcesów i radości z podjętej służby, wiemy, że dasz sobie radę i pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze możesz na nas liczyć!

Agnieszce dziękujemy za cały rok pracy z nami i pomoc w kluczowym momencie ;)

wtorek, 10 czerwca 2014
Najbliższe wydarzenia

Najbliższe terminy:

19 czerwca- weźmiemy udział u uroczystościach Bożego Ciała na Złotnie, wystawimy warty honorowe oraz poczet sztandarowy, osoba odpowiedzialna: sam. Marta Żaworonek

21 czerwca- CAŁĄ DRUŻYNĄ idziemy na ślub Natalii Komorowskiej, byłej drużynowej 62ŁDH-ek, spotykamy się o 16:30 przed kościołem na Złotnie, dokładnie na ul. Artylerzystów 4, parafia Jana Chrzciciela w Łodzi, przypominam o idealnym umunurowaniu

27 czerwca- pakowanie sprzętu na obóz

POLARY DRUŻYNY oraz KOSZULKI

Będą gotowe w przyszłym tygodniu, proszę zastępowe o kontakt ze mną w sprawie ilości polarów i koszulek dla Waszych harcerek, na spotkanie koniecznie musicie zabrać pieniądze.

koszulka- 20zł

polar 60zł

Przypominam, że każda harcerka jadąca na obóz musi zabrać ze sobą polar i koszulkę (koszulka i czarne krótkie spodenki do plecaka podręcznego, będziemy przebierać się z mundurów w autokarze)

OBCHODY 50-lecia

-50-lecie 62ŁDH będziemy obchodzić na obozie, więc wypełnione karty na sprawność zabierzcie na obóz wraz ze zdjęciami (ostatnie zadanie ze sprawności)

-zastępy, które jeszcze nie oddały filmiku, muszą go jak najszybciej oddać do Oli Kowalskiej, jednak będą musiały wypełnić dodatkowe zadanie za mocne przekroczenie terminu

-przypominam, że zadanie z wędrówką jest ważne tylko po zrobieniu mapy ze swojej wyprawy

-przypominam o wywiadach z byłą drużynową

OBÓZ

-Wyjazd na obóz będzie najprawdopodobniej o 6:00 rano, 4.07.2014, spotykamy się na parkingu przed Ogrodem Botanicznym w Łodzi

-przypominam, że każda harcerka musi uregulować składki, informacje o tym, do kiedy macie zapłacone składki możecie otrzymać ode mnie lub od swoich zastępowych

pwd. Julia Sokołowska wędr.

piątek, 07 marca 2014
Co w najbliższym czasie:

Marzec:

(w marcu trwają wizytacje zastępowych)

28-30 Warsztaty dla ZZtu

31- I zadanie na 50lecie: ostateczny termin oddawania filmów o zastępie

Kwiecień:

II zadanie na 50lecie

13 - zbiórka drużyny 9.30 na Złotnie

wyprawa rowerowa ZZtu

Maj:

III zadanie na 50-lecie

16-18 Złaz ZZtów Chorągwi

Czerwiec:

13-15 - 50lecie drużyny, biwak dla całego szczepu

21- ślub Natalii

poniedziałek, 03 lutego 2014
Zimowiska drużyny

W terminie 22-23 lutego 2014 wspólnie wyruszymy na zimowiska! Odbędą się w SP 169 na Złotnie, spotykamy się w szkole o 9:00 rano w sobotę, kończymy około 15 w niedzielę.

Co zabrać?

-proporce zastępów, w szczególności tych nowych

-pełne umundurowanie

-śpiwór

-jedzenie na śniadanie i kolację

-20zł, proszę żeby wszystkie zastępowe na najbliższej zbiórce zebrały pieniądze

W programie same niespodzianki, w tym wiele z 28ŁDH ;) Mam nadzieję że zjawimy się w pełnym składzie!

Pamiętajcie o DMB 22lutego (możecie wykonać kartki dla innych zastępów).

czwartek, 02 stycznia 2014
Co dalej?

Wraz z nowym rokiem przedstawiamy Wam kilka najbliższych akcji drużyny:

STYCZEŃ

18-22.01.2014 II Edycja Kursu Zastępowych "Austeria"

LUTY

8.02.2014 Gra Hufca "Gościniec" dla całej drużyny +apel drużyny

9.02.2014 Zawody Balonowe, dla chętnej całości

21.02.2014 Dzień Myśli Braterskiej- zbiórka całego Szczepu w SP 169 +apel drużyny

21-23.02.2014 Biwak drużyny

MARZEC

1.03.2014 Służba z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych +apel drużyny

24.03.2014 Dzień Patrona na Złotnie +apel drużyny

28-30.03 Szkolenie dla zastępowych i przybocznych w Wiśniowej Górze

*nie odbędzie się również bez odpraw i działań ZZtu :)

 

niedziela, 01 grudnia 2013
Zbiórka drużyny!

Drogie Ostojanki!
Przypominam, że w przyszłą niedzielę 8.12.2013r. spotykamy się wszystkie na zbiórce drużyny, która odbędzie się w SALCE PARAFIALNEJ przy kościele pw. Św. Jana Chrzciciela na Złotnie o godzinie 10:30. W salce jest ciepło i będzie możliwość zrobienia gorącej herbaty. Na zbiórkę przychodzimy oczywiście w pełnym umundurowaniu wraz z proporcami zastępów.

PAMIĘTAJCIE O SKŁADKACH! To już naprawdę ostateczny termin!!!


Do zobaczenia,

Odpowiedzialna Cyraneczka :) 

wtorek, 12 listopada 2013

  Dziękuje Wam za tak dużą obecność na Mszy.

Dziewczyny z naszej drużyny, które śpiewały w chórku dały nam niesamowity pokaz umiejętności wokalnych.

Stojąc w ładnych mundurkach i zachowująć się w odpowiedni sposób dałyśmy przykład młodszym :))


    Czuwaj !                   

 och. Kasia Stołowska  

poniedziałek, 04 listopada 2013
Msza święta !!!

 Drogie druhny!

 Dnia 10 listopada odbędzie się Msza święta w Parafii Niepokalanego serca N.M.P. i św. Antoniego Marii Klaret przy ulicy Klaretyńskiej nr. 2 (Teofilów).

Zaczyna się ona o godzinie 12:00, więc bądźcie 15 minut wcześniej.

Oczywiście pełne umundurowanie (berety,proporce + szare rajstopy)

Będziemy również stać ze sztandarem. 

Mam nadzieje, że spotkamy się w jak najliczniejszym gronie :)

 


Czuwaj!

och. Katarzyna Stołowska 

sobota, 02 listopada 2013
Rajstopy

Przypominamy, że od 1-go listopada obowiązują szare rajstopy!

poniedziałek, 14 października 2013
Wędrówka w góry

Tak jak w zeszłym roku i dwa lata temu wybierzemy się ZZtem (+podzastępowe) na wędrówkę po górskich szlakach. Powoli staje się to już nasza tradycją ;) Mamy szansę przeżycia niesamowitej przygody w towarzystwie najdzielniejszych z granatowych druhen, warto!


A teraz szczegóły:

Kiedy i jak? Spotykamy się 15.11.2013 (piątek) o 8:00 rano na Dworcu Łódź Kaliska, jedziemy pociągiem do Krakowa, stamtąd jedziemy busem do Lachowic. Potem czeka nas już tylko wędrówka niebieskim szlakiem aż do chatki. Trasa jest na tyle trudna, że radzą sobie z nią zuchy z 4-klasy podstawówki, wiec na pewno damy sobie radę :)

Zakwaterowanie: Mieszkać będziemy w Chatce na Adamach, jest w niej dostęp do bieżącej wody, jest tam również prąd, co jest dużą wygodą, w zeszłym roku nie było takich atrakcji;) W chatce jest ciepło, wodę można zagrzać. Bierzemy karimaty i własne śpiwory.

www.adamy.ou.pttk.pl

Wyżywienie: Żywność na śniadania i kolacje weźcie we własnym zakresie i wedle upodobań, możecie się podzielić między sobą która bierze chleb, która ser itp. Jeśli chodzi o obiady są one wliczone w cenę wyjazdu. Elementami obiadowymi podzielimy się na dworcu, więc zostawcie trochę miejsca w plecaku.

Powrót: Z powrotem wyruszamy busem z Lachowic o 10:10 do Krakowa, a następnie pociągiem na Dworzec Łódź Żabieniec o 19:14 (niedziela 17.11.2013)

Koszt: 140zł, w tym: przejazd, ubezpieczenie, zakwaterowanie, obiad. UWAGA: 100zł zaliczki, która pozwoli nam na kupno biletów wpłacamy do 25.10.2013 ! do Marty Żaworonek tel: 665 868 399

Program?: tym razem pozostanie tajemnicą, a może raczej, niespodzianką. Jak to się mówi po harcersku: "Wszystko w swoim czasie"!

Co zabrać:

-śpiwór, karimatę, poduszkę

-kurtkę zimową (najlepiej narciarska lub snowboardowa), czapkę, szalik, rękawiczki KONIECZNIE

-buty trekingowe !! + buty na zmianę do chodzenia po chatce, najlepiej czarne, mundurowe

-pełne umundurowanie

-ręcznik, przybory do mycia, piżama, bielizna, ubrania na zmianę, ciepłe skarpetki

-WAŻNA LEGITYMACJA

Pamiętajcie żeby ubrać się na cebulkę, pogoda w górach szybko się zmienia, nie zabierajcie zbyt dużo rzeczy, przecież nasze plecaki będziemy musiały wnieść na górę. Odnośnie plecaków, najlepsze są plecaki turystyczne do 40l, ja mam 28l i jest idealny. Podkreślam że plecak obozowy jest zbyt duży, ale jeśli ktoś nie posiada innego to lepszy taki niż żaden. Nie zabieramy dodatkowych reklamówek, toreb z jedzeniem, małych torebeczek na podróż. Jeśli chcecie wziąć plecak na dalsze podróże, to schowajcie go do dużego plecaka, tak aby mieć wolne ręce.

Pytania proszę kierować do przybocznej sam. Marty Żaworonek, która organizuje dla nas ten wyjazd lub bezpośrednio do mnie 531 249 545.

Drużynowa

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29